REFERENCIE

fire LED drone show

Inspinia – o nás

Umelecká skupina Inspinia ponúka profesionálnu fire show, LED show a drone show na rôzne druhy spoločenských podujatí, na festivaly, oslavy, párty a hlavne večierky. Tancujeme s ohňom a čarujeme so svetlom a tma je prostriedok, ktorý dovolí vyniknúť nášmu umeniu. Za 10 rokov fungovania máme bohaté skúsenosti a v neposlednom rade aj zaujímavé referencie.

Inspinia je skupina ľudí, ktorých fascinuje kontrast svetla a tmy a milujú zvuk ohňa v pohybe. Sme trénovaní profesionáli, ktorí spájajú žonglérske a divadelné umenie do efektnej show. Zaujímajú nás nielen moderné LED technológie, ale aj nebezpečné triky s ohňom, ich súlad s hudbou a tancom a tiež ich netradičné využitie. Radi sa hráme s detailami, aby sme dosiahli maximálny efekt. Samozrejme, odmenou za našu prácu je nadšený potlesk divákov, ale veľmi nás baví aj kreatívna časť našej práce a nekonečné hodiny strávené na skúškach.

Zakladateľkou a manažérkou projektu je Mgr. Art Erika Hantáková, absolventka filmovej fakulty VŠMU, ktorá podľahla ohnivému umeniu už počas štúdia a rozhodla sa venovať mu profesionálne. Okrem toho, že tvorí predstavenia a choreografie, rada pracuje aj na výrobe kostýmov a originálnych rekvizít a neustále hľadá a trénuje nové talenty.

fire LED drone show

10 rokov skúseností

Skupina Inspinia vznikla v roku 2013. Naše domovské mesto je Bratislava, ale účinkujeme po celom Slovensku a v okolitých krajinách. Za desať rokov existencie sme absolvovali stovky vystúpení na rôznych eventoch, oslavách a festivaloch.

Medzi naše referencie patrí účinkovanie na festivale svetiel v nemeckom Glauchau, fire show vo fontáne na Otvorení Námestia Slobody v Bratislave, na medzinárodnom festivale Divadelná Nitra 2020, na otváracích ceremoniáloch City Areny v Trnave a OC Terminal v Banskej Bystrici, spolupráca na nočnej open air show Príbehy z Trenčína, vytvorili sme LED show na zákazku pre firmy Mitsubishi, Tatrabanka, Bosh, VÚB Banka, IBM, Canon a mnohé iné. Máme skúsenosti aj s televíznymi produkciami a nakrúcaním videoklipov. Medzi naše rekordy patrí 10 opakovaní svetelnej show na Bielej Noci a 24 opakovaní počas nočnej prehliadky Oravského hradu.

fire LED drone show

Referencie – INSPINIA 2013 – 2023

Glauchauer Sommerlichter 2023 / Glauchau DE

GLAUCHAUER SOMMERLICHTER

Otvorenie Námestia Slobody 2023 / Bratislava

Excel Club 2023 / Trenčín

Firemná akcia 2023 / Chateau Gbeľany

Firemný event 2022 / Golf Club Red Oak Nitra

Dni Petržalky 2021 / Bratislava

BABIE LETO 2021

V tomto roku sme spojili sily s artistami z CirKusKus-u a brazílsko-peruánskej zostavy Equilibra Performance a vytvorili sme svetelnú show s názvom “Babie leto”. Pozrite si zostrih z našej septembrovej premiéry v Bratislave.

Víkend dotykov a spojení 2021 / Bratislava

Upírska noc 2021 / Oravský hrad

Divadelná Nitra 2020 / Nitra

DIVADELNÁ NITRA 2020

Krátky zostrih z fire show Inspinia na festivale Divadelná Nitra 2020. V jednom bloku sme skombinovali ohňovú a svetelnú show a naše choreografie obohatil nádhernými sólami náš vzácny hosť z Brazílie Gustavo Ollitta.

Firemný event 2019 / Bratislavský hrad

UV LIGHT SHOW 2019

Máte radi UV svetlo, masky a príjemný pohyb hodvábu? Naše dievčatá vám predvedú show plnú ženskosti s tajomnou atmosférou, ktorá bola vytvorená špeciálne na halloweensku a plesovú sezónu a iné večierky v zimnom období.

Otvorenie sezóny 2019 / Wake Soul Piešťany

SPIŠSKÝ HRAD 2018

Radi spomíname aj na fire show na Spišskom hrade v lete 2018. Naša show bola zaradená na záver takmer hodinového ohnivého maratónu, na ktorom vystúpili ďalšie dve skupiny.

Príbehy z Trenčína 2016 / Trenčín

PRAHA 2016

Toto video je z Prahy z leta 2016 a vďaka partnerskej choreografii a zlatým kostýmom má slávnostnú atmosféru. Ak hľadáte niečo na ples alebo gala večer, pozrite si tento zostrih.

Biela noc 2015 / Bratislava

BIELA NOC 2015

Na podujatí “Biela Noc 2015” v Košiciach a v Bratislave sme realizovali viacero vystúpení pri rôznych inštaláciách pre generálneho partnera podujatia VÚB banku. Súčasťou show bolo zobrazenie loga klienta aj festivalu. Toto turné po dvoch metropolách nás nesmierne bavilo a sme vďační za túto skúsenosť.

Promo foto 2014 / Drevona Pezinok

PROMO VIDEO 2014

Naše prvé promo video z roku 2014 sme nakrúcali v pôvodnej zostave v industriálnom areáli v Pezinku a vďaka profesionálnej výrobe a silnému ženskému elementu je stále veľmi atraktívne.


fire show
led show
drone show