ABOUT US

KTO SME A ČO ROBÍME

Umelecké združenie Inspinia ponúka profesionálnu ohňovú a svetelnú show na rôzne druhy spoločenských podujatí, na festivaly, oslavy, páry a večierky. Tancujeme s ohňom a čarujeme so svetlom a tma je prostriedok, ktorý dovolí vyniknúť nášmu umeniu.

Sme skupina ľudí, ktorých fascinuje kontrast svetla a tmy a milujú zvuk ohňa v pohybe. Sme trénovaní profesionáli, ktorí spájajú žonglérske a divadelné umenie do efektnej show. Zaujímajú nás moderné LED technológie, ale aj nebezpečné triky s ohňom, ich súlad s hudbou a tancom, ale aj ich netradičné využitie. Radi sa hráme s detailami, aby sme dosiahli požadovaný wow efekt. Milujeme nadšený potlesk divákov, ale veľmi nás baví aj kreatívna časť našej práce a nekonečné hodiny strávené na skúškach.

Zakladateľkou a manažérkou projektu je Mgr. Art Erika Hantáková, absolventka filmovej fakulty VŠMU, ktorá podľahla ohnivému umeniu už počas štúdia a rozhodla sa venovať mu profesionálne. Zostava Inspinie sa v priebehu rokov menila, momentálne máme štyroch základných členov plus zopár externých tanečníkov.

REFERENCIE

Skupina Inspinia vznikla v roku 2013. Naše domovské mesto je Bratislava, ale účinkujeme po celom Slovensku aj v zahraničí. Za desať rokov existencie sme absolvovali stovky vystúpení na rôznych eventoch, oslavách a festivaloch. Medzi naše referencie patrí účinkovanie na medzinárodnom festivale Divadelná Nitra 2020, na otváracích ceremoniáloch City Areny v Trnave a OC Terminal v Banskej Bystrici, spolupráca na nočnej open air show Príbehy z Trenčína, vytvorili sme svetelné show na zákazku pre firmy Mitsubishi, Tatrabanka, Bosh, VÚB Banka, IBM, Canon a mnohé iné. Máme skúsenosti aj s televíznymi produkciami a nakrúcaním videoklipov. Medzi naše rekordy patrí 10 opakovaní svetelnej show na Bielej Noci a 24 opakovaní počas nočnej prehliadky Oravského hradu.

INSPINIA 2013 – 2023

2022 – FIRE SHOW / Chateau Gbeľany

2022 – LED SHOW / Golf Resort Red Oak Nitra

2021 – LED SHOW BABIE LETO / Dni Petržalky

BABIE LETO 2021

V tomto roku sme spojili sily s artistami z domáceho CirKusKus-u a brazílsko-peruánskej zostavy Equilibra Performance a vytvorili sme svetelnú show s názvom “Babie leto”. Pozrite si zostrih z našej septembrovej premiéry v Bratislave.

2021 – FIRE SHOW / Fontána Nika Bratislava

2021 – LED SHOW / Oravský hrad

2020 – FIRE SHOW / Divadelná Nitra

DIVADELNÁ NITRA 2020

Krátky zostrih z fire show Inspinia na festivale Divadelná Nitra 2020. V jednom bloku sme skombinovali ohňovú a svetelnú show a naše choreografie obohatil nádhernými sólami náš vzácny hosť z Brazílie Gustavo Ollitta.

2019 – UV SHOW / Bratislavský hrad

2019 – FIRE / LED SHOW / Wake Soul Piešťany

SPIŠSKÝ HRAD 2018

Radi spomíname aj na fire show na Spišskom hrade v lete 2018. Naša show bola zaradená na záver takmer hodinového ohnivého maratónu, na ktorom vystúpili ďalšie dve skupiny.

2018 – FIRE SHOW / Fontána Rodina Bratislava

URBAN LIGHT SHOW 2018

Precízne naprogramovaná svetelná show, v ktorej sme spracovali tému veľkomesta, nám priniesol veľa poznatkov hlavne v oblasti programovania. Vďaka moderným LED technológiám sme vytvorili príbeh z nočného veľkomesta prerozprávaný prostredníctvom svetla a tmy.

2017 – FIRE SHOW / StretKlub Bratislava

007 LIGHT SHOW 2017

Svetelnú show na tému agenta 007 sme vytvorili na objednávku na jeden firemný večierok a po jej úspechu sme ju zaradili do nášho repertoáru. Predstavenie so špionážnou zápletkou malo prekvapivú pointu a klienti si ho radi objednávali ešte niekoľko rokov.

2016 – FIRE / LED SHOW / open air show “Príbehy z Trenčína”

PRAHA 2016

Toto video je z Prahy z leta 2016 a vďaka partnerskej choreografii a zlatým kostýmom má slávnostnú atmosféru. Ak hľadáte niečo na ples alebo gala večer, pozrite si tento zostrih.

2015 – LED SHOW PRE VÚB / Biela noc v Bratislave

BIELA NOC 2015

4 artisti / 10 minút

Na podujatí “Biela Noc 2015” v Košiciach a v Bratislave sme realizovali viacero vystúpení pri rôznych inštaláciách pre generálneho partnera podujatia VÚB banku. Súčasťou show bolo zobrazenie loga klienta aj festivalu. Toto turné po dvoch metropolách nás nesmierne bavilo a sme vďační za túto skúsenosť.

2014 – FIRE SHOW / Drevona Pezinok

PROMO VIDEO 2014

Naše prvé promo video z roku 2014 sme nakrúcali v pôvodnej zostave v industriálnom areáli v Pezinku a vďaka profesionálnej výrobe a silnému ženskému elementu je stále veľmi atraktívne.