ABOUT US

WE ARE LOST IN SPIN BUT FOUND IN FLOW

Umelecké združenie Inspinia ponúka profesionálnu ohňovú a svetelnú show na rôzne druhy spoločenských podujatí, na festivaly, oslavy, páry a večierky. Tancujeme s ohňom a čarujeme so svetlom a tma je prostriedok, ktorý dovolí vyniknúť nášmu umeniu.

Skupina Inspinia vznikla v roku 2013. Naše domovské mesto je Bratislava, ale účinkujeme po celom Slovensku aj v zahraničí. Profesionálne vystúpenie na vysokej úrovni je pre nás základom. Sme spoluzakladateľmi školy nového cirkusu na Slovensku Cirkus-kus, ktorá rozšírila najmä našu workshopovú platformu. Sami sa pravidelne zúčastňujeme zahraničných workshopov, kde zdokonaľujeme naše umenie.

REFERENCIE

Za osem rokov sme absolvovali stovky vystúpení na rôznych eventoch, oslavách a festivaloch. Medzi naše referncie patrí účinkovanie na medzinárodnom festivale Divadelná Nitra 2020, na otváracích ceremoniáloch City Areny v Trnave a OC Terminal v Banskej Bystrici, spolupráca na nočnej open air show Príbehy z Trenčína, vytvorili sme svetelné show na zákazku pre firmy Mitsubishi, Tatrabanka, Bosh, VÚB Banka, IBM, Canon a mnohé iné. Máme skúsenosti aj s televíznymi produkciami, účinkujeme v promo videách na Česko-slovensko má Talent 2022, hrali sme v seriáli Uhorčík a v zopár videoklipoch. Medzi naše rekordy patrí 10 opakovaní svetelnej show na Bielej Noci a 24 opakovaní počas nočnej prehliadky Oravského hradu.

CIRKUSKUS

Inspinia je súčasťou občianskeho združenia CirKusKus. V spolupráci s talentovanými akrobatmi a žonglérmi z CirKusKus-u realizujeme aj akrobaticko-žonglérske show, predstavenia pre deti a workshopy. Ak máte záujem o cirkusové aktivity, prejdite na stránku CirKusKus.

INSPINIA 2013 – 2021